Apple Aygıtınızı yedekleme

iPhone, iPad veya iPod Touch'ınızı yedeklerseniz aygıtınızın değiştirilmesi, kaybolması veya hasar görmesi durumunda bilgilerinizin kullanabileceğiniz bir kopyasına sahip olursunuz.


iCloud ile Yedekleme


  1. iOS aygıtınızı bir Wi-Fi ağına bağlayın.
  2. Ayarlar > [adınız] bölümüne gidip iCloud'a dokunun.
3. iCloud Yedeklemeye dokunun.
4.Şimdi Yedekle'ye dokunun. İşlem tamamlanana kadar Wi-Fi ağınıza bağlı kalın.

İlerleme durumunu kontrol ederek yedeklemenin tamamlandığını doğrulayabilirsiniz.

Ayarlar > [adınız] > iCloud > iCloud Yedekleme'ye gidin. Şimdi Yedekle'nin altında en son yedeklemenizin tarihini ve saatini görürsünüz.


Bilgisayarınızla Yedekleme  1. Aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayın. macOS Catalina 10.15 yüklü bir Mac'te Finder'ı açın. macOS Mojave 10.14 veya önceki bir sürümü yüklü bir Mac'te veya bir PC'de iTunes'u açın.
  2. Aygıtınızın parolasını soran bir ileti görüntüleniyorsa veya Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? uyarısını alıyorsanız ekrandaki adımları izleyin. Parolanızı unuttuysanız yardım alın.
  3. Bilgisayarınızda aygıtınızı bulun. Aygıtınız bilgisayarınızda görünmezse ne yapmanız gerektiğini öğrenin.
  4. Aygıtınızdaki veya Apple Watch'unuzdaki Sağlık ve Aktivite verilerini kaydetmek istiyorsanız yedeklemenizi şifrelemeniz gerekir: [Aygıt] yedeklemesini şifrele kutusunu seçin ve kolay hatırlayabileceğiniz bir parola oluşturun. Sağlık ve Aktivite verilerinizi kaydetmeniz gerekmiyorsa şifrelenmemiş bir yedekleme oluşturabilirsiniz. Bunun için Şimdi Yedekle'yi tıklamanız yeterlidir.

(Bu parola olmadan iTunes yedeklemelerinizi kurtarmanız mümkün olmayacağı için parolanızı not edin ve güvenli bir yerde saklayın.)5. İşlem bittiğinde, yedeklemenin başarıyla tamamlanıp tamamlanmadığını görebilirsiniz.Yardıma mı ihtiyacınız var?

Daha fazla bilgi ve destek için ; WhatsApp https://wa.me/902122198877 üzerinden sorularınızı yazabilirsiniz.