Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı

Teknolojik aletlerde arıza durumlarında en büyük sorun servis seçimidir. Arızanın giderilmesi için yetkili teknik servis mi yoksa özel servis mi tercih edilmeli konusu büyük bir kafa karışıklığı yaratır. Tüketicileri seçim yapma konusunda bu kadar sıkıntıya düşüren nokta yetkili servislerin bekleme süresi, tamir ücretlerinin ve parça değişim fiyatlarının yüksek olması. Özel servislerde ise durum bunun tam tersi. Daha ucuza parça temin etme ve daha kısa sürede sonuç alma şansı var. Peki gerçekte durum bu kadar net mi? Özel servislerden alınan hizmet her zaman sağlıklı oluyor mu?

Yetkili Servis, Özel Servis Ayrımı

Daha düşük maliyetler ödemek isteyenler, daha hızlı çözüm bulmak isteyenler genellikle özel servislere yönelirler. Özel servislerde yapılan tamiratlar ve parça değişimleri ile yetkili servislerde yapılan parça değişimleri maliyet olarak farklı olsa da burada bir başka sorun gündeme gelir. Özel servislerde kullanılan parçalar orijinal olmayabilir. Çoğunlukla muadil parçalar kullanıldığı için bir süre sonra uyumsuzluk ve bozulma sorununun yaşanması tekrar gündeme gelebilir. Apple ürünlerinin çeşitliliği düşünüldüğünde her bir ürün için farklı bir bilgiye sahip olma gerekliliği de ortaya çıkar. Bilgisayar, tablet, telefon, akıllı saatler üreten markanın bütün ürünleri yüksek teknolojiye dayanan ürünlerdir. Doğal olarak da bu ürünler hakkında yeterli bilgiye sahip olmayanlar yanlış bir müdahale ile cihazın tamamen kullanılmaz hale gelmesine neden olabilirler.

Yetkili Servislerin Avantajları Nelerdir?

Yetkili servisler kendi alanlarındaki ürünler hakkında eğitim alan personellerden oluşurlar. Arıza giderimi sırasında parça değişimi söz konusu ise yine değişen parça da belirli bir garanti altına alınır. Apple ürünleri için de aynı durumdan rahatlıkla söz edilebilir. Yüksek teknoloji ile üretilen bu ürünlerin servis hizmetini de yetkili servis sağlayıcılardan almak uzun vadede sorunların çözümü ve arızaların daha sağlıklı giderilmesi açısından önemli bir ayrıntıdır. Yetkili servislerden alınan hizmetin devamında parça arızası söz konusu olduğunda garanti kapsamında değişim yapılabilir. Ayrıca yetkili servis dışında cihazlara yapılan bütün müdahaleler cihazı garanti kapsamından çıkartır ve cihazın korunma taahhüdü bitmiş olur. Sorun ne olursa olsun daha iyi bir servis deneyimi almak için Apple ürünlerinde mutlaka yetkili servis kullanılması tavsiye edilir.