Epson

Japon Seiko Epson Corporation’ın markalarından birisi olan Epson, global çapta faaliyet gösteren bir teknoloji firmasıdır. Yazıcılar, tarayıcılar, projeksiyon cihazları, giyilebilir teknoloji ürünleri, robotlar ve daha kaliteli bir baskı için kağıt üretimi üzerinde çalışır. Ofislerin en vazgeçilmez parçaları Epson tarafından sunulur. Şirketleri için sunduğu ürünler kadar ev tipi kullanıcılar için de ürünler Epson üretimi içinde yer alır. Ürünlerinin kalitesi ve dayanıklılığı ile bilinen firmanın dünya üzerinde çok sayıda kullanıcısı vardır.

Epson Tank Tarayıcı

Tarayıcı ve yazıcıların bir arada bulunduğu bu ürünlerde, kartuşsuz olan sistem ile tank tekrar doldurulana kadar binlerce sayfa baskı aynı kalitede alınabilmekte. Bu modeller üzerinde mürekkebin doldurulacağı bir mürekkep tankı yer alır. Sürekli kartuş değiştirmeye gerek kalınmaması ekonomik olarak da daha tasarruflu bir kullanım sunar. Kurulumu kolayca yapılır. Sadece yazıcı, tarayıcı yazıcı, fotokopi ve faks özellikleri olan modeller bulunabilir. Bazı modellerde ise Wi-Fi bağlantısı mevcuttur ve böylece dosya aktarımı hızlı bir şekilde yapılabilir. Çıktılar sadece siyah ve beyaz renkte alınabileceği gibi renkli olarak da basılabilir. Bir ofisin ihtiyaç duyabileceği bütün gereksinimler bu ürünlerde mevcuttur. Tank tarayıcılar sundukları kaliteli baskının ve tarama kalitesinin yanında dayanıklılık da vaat ederler. Bu yönleri onları muadili ürünlerden ayıran en önemli özellikleridir.

Epson Projeksiyon

Ofislerde, eğitim sektöründe yaygın olarak kullanılan projeksiyon cihazları film keyfinden vazgeçemeyenler arasında da popülerliğini devam ettiriyor. Donanım ve yazılım özellikleri farklı olan projeksiyon cihazları arasından seçim yapılırken hangi amaçla kullanılacağı büyük önem taşır. Kontrast oranı, lümen sayısı, projeksiyon üzerindeki bağlantı tipleri gibi özellikler cihazların fiyatlarını belirler. Epson projeksiyon cihazlarında ışık kaynağı lamba ve lazer olarak iki çeşittir. Tavana, masaya, duvara, monte edilen modeller olduğu gibi uçan çerçeve olarak tasarlanan ve masa üstünde sabit duran ürünler de bulunabilir. Epson bunlara ek olarak 3D özelliği olan cihazları da kullanıcılara sunmaktadır. Çeşitli bağlantı şekilleri ile hem veri aktarımı daha kolay bir şekilde yapılabilir. Taşınabilir modeller rahatlıkla mobil olarak kullanılabilir ve istenilen her alanda kolay bir şekilde kurulumu yapılarak çalıştırılabilirler.